Hoppa över navigering

Deltagare & resultat

Se vilka lag och målerier du kan utmana i varje ort! Saknar du något måleri så är det ju bara att kontakta dem och utmana! Listor på alla deltagare kommer att läggas upp i takt med att anmälningarna rullar in.

Resultat Malmö

Resultaten från Malmö den 8 juni är imponerande!

Grattis till alla som genomförde utmaningen och ett speciellt grattis till Team Deportivo, Daniel, Mohammed och Joel, som sprang 5 km med 30 hinder på finfina tider under 40 min!

På 30-topp-listan har vi 14 stycken som startade för Caparol: Team Deportivo, Team Nansen, Team AP Måleri, Team Lomma och Team Ernst E Hansson Bra jobbat!

Fler resultat hittar ni här!

Resultat Borås

Det var 59 lag som startade i gruppen 5km med 30 hinder i Borås. Kolla in resultatet på Caparol:arna – imponerande och så roligt! Vill ni se fler resultat så finns den här https://njieactionrun.com/resultat/

 

 

Placering - Lag

1

PP Måleri

4

Deluxe Måleri

12

Team Burken

14

JPN Måleri

20

Fanatic Four

45

All Colours Matters

Placering - Individuellt

1

Alexander, Deluxe Måleri

7

Tomas, JPN Måleri

11

Joakim, PP Måleri

12

Fredrik, PP Måleri

14

Daniel, PP Måleri

41

Miran, Deluxe Måleri

43

Jovan, Deluxe Måleri

44

Danilo, All Colours Matters

46

Robert, Deluxe Måleri

47

Martin, Deluxe Måleri

Deltagare Västerås

 

Emil Pettersson Caparol Västerås dödsmördarlag Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Olle Carlén Caparol Västerås dödsmördarlag Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Tobias Karlbom Caparol Västerås dödsmördarlag Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Andreas Hultgren Caparol Västerås dödsmördarlag Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Johan Olofsson Caparol Västerås dödsmördarlag Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
     
Robert Lönnberg Lönnbergs Måleri Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Sebastian Werner Lönnbergs Måleri Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Janne Salmela Lönnbergs Måleri Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Kristian Vikström Lönnbergs Måleri Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Anton Elg Tyskling Lönnbergs Måleri Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Marko Kangas Lönnbergs Måleri Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Mathias Ejnarsson Lönnbergs Måleri Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Gabbe Ellingsen Lönnbergs Måleri Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Gabbe Ellingsen Lönnbergs Måleri Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder

Deltagare Stockholm

 

Azra Hodzic Azras Gubbar Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Niels Jakobsen Azras Gubbar Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Marcus Sjöberg Azras Gubbar Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
 
Bo Sjödin Bosses gäng Hammaräng Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Linus Sjödin Bosses gäng Hammaräng Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Sebastian Persson Bosses gäng Hammaräng Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
 
Thomas Bühlmann Bühlmann Bygg Motionär herr/Dam - 8 km 40 hinder
Axl Bühlmann Bühlmann Bygg Motionär herr/Dam - 8 km 40 hinder
Linus Mollbrink Bühlmann Bygg Motionär herr/Dam - 8 km 40 hinder
 
Peter Lundin Ekfelts team 1 Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Owe Johansson Ekfelts team 1 Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Per Dahlberg Ekfelts team 1 Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Jan Holmqvist Ekfelts team 2 Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Mattias Bjuvgård Ekfelts team 2 Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Mats Nordström Ekfelts team 2 Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
 
David Lundberg Lag Tidstillägg Motionär herr/Dam - 8 km 40 hinder
Kim Johansson Lag Tidstillägg Motionär herr/Dam - 8 km 40 hinder
Christopher Broman Lag Tidstillägg Motionär herr/Dam - 8 km 40 hinder
 
kim backlund team norrpan Run for Fun Herr/Dam 5 km (ej tidtagning eller straff)
millan broberg team norrpan Run for Fun Herr/Dam 5 km (ej tidtagning eller straff)
christer palm team norrpan Run for Fun Herr/Dam 5 km (ej tidtagning eller straff)
 
Dusan Babic LEPA BRENA I SLATKI GREH Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Milan Dukic LEPA BRENA I SLATKI GREH Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Zorislav Berber LEPA BRENA I SLATKI GREH Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
 
 
Elina Brynk Inga gränser, inget vett Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Jimmy Leidström Inga gränser, inget vett Run for Fun Herr/Dam 5 km (ej tidtagning eller straff)
Magnus Haglund Inga gränser, inget vett Run for Fun Herr/Dam 5 km (ej tidtagning eller straff)
John Halttu Inga gränser, inget vett Run for Fun Herr/Dam 5 km (ej tidtagning eller straff)
Emelie Lif-Althén Inga gränser, inget vett Run for Fun Herr/Dam 5 km (ej tidtagning eller straff)
Pelle Haglund Inga gränser, inget vett Run for Fun Herr/Dam 5 km (ej tidtagning eller straff)
Jennie Sjöberg Inga gränser, inget vett Run for Fun Herr/Dam 5 km (ej tidtagning eller straff)
Lasse Larsson Inga gränser, inget vett Run for Fun Herr/Dam 5 km (ej tidtagning eller straff)
Henrik Wahlund Inga gränser, inget vett Run for Fun Herr/Dam 5 km (ej tidtagning eller straff)
Christopher Ågren Inga gränser, inget vett Run for Fun Herr/Dam 5 km (ej tidtagning eller straff)
Conny Asklöf Inga gränser, inget vett Run for Fun Herr/Dam 5 km (ej tidtagning eller straff)
Matilda Norling Inga gränser, inget vett Run for Fun Herr/Dam 5 km (ej tidtagning eller straff)
Johan Haglund Inga gränser, inget vett Run for Fun Herr/Dam 5 km (ej tidtagning eller straff)
 
Fanny Wikerud Målarbrudarna Motionär herr/Dam - 8 km 40 hinder
Frida Turegård Målarbrudarna Motionär herr/Dam - 8 km 40 hinder
Emilia Gustafsson Målarbrudarna Motionär herr/Dam - 8 km 40 hinder
 
Edgar Wik Målerifirma ingemar wik AB Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Markus Johansson Målerifirma ingemar wik AB Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Henrik Zäll Målerifirma ingemar wik AB Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
 
Peter Qvist PQ Måleri Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Simon Eklund PQ Måleri Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Ryan Laurita PQ Måleri Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
 
Robin Hillerlöv Rih måleri Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Fredrik Lind Rih måleri Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Douglas Aspling Rih måleri Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
 
Ebba Aspling Ringvägen allstar Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Sara Ström Ringvägen allstar Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Stina Berglund Ringvägen allstar Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
 
Roger Boijsen Team AJS Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Emma Boode Team AJS Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Anders Svensson Team AJS Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Martin Råström Team AJS Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Mats Tell Team AJS Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
 
Daniel Påhlsson Team caparol Väsby Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Alex Tsitsibis Team caparol Väsby Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Lars Malmqvist Team caparol Väsby Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
 
Joakim Nyfalk Team fukt Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Mikael Elfvendhal Team fukt Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Moris Lindberg Team fukt Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
 
Martin Hälltorp Team målarbolaget Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Rikard Widborg Team målarbolaget Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder
Sandra Lundblad Team målarbolaget Motionär Herr/Dam - 5 km 30 hinder

Tävlingsorter

Till anmälan

Galleri